האם פרצה מלחמת עולם ושכחו לספר לנו?

14 בספטמבר 2020

עדויות רבות, המצטברות בשבועות האחרונים, מצביעות על כך שנפתחה המערכה בין סין וארה"ב. מאחר ולא ניתן לסכם הכול. אני מביא למיטיבי הדרך כאן לינקים לעדויות ולחוות הדעת הזו.


מי שיעדיף לצפות בוידאו קצר (כ-10 דקות) המסכם את הבלוג, ניתן לצפות בו כאן מיוטיוב


שלא יהיה ספק, גם כשהחלה המערכה של מלחמת העולם השנייה, מעטים מאוד הבינו שהיא החלה. להלן מספר נקודות שכדאי לשים להן לב ותחזיות מקוצרות:

בעקבות סימנים רבים, שחלקם ידועים לציבור כמו מאבקים על שליטה טכנולוגית ועוד, ורבים אחרים שלא ידועים כפי שאפשר לראות ברשימת המקורות המצורפת לבלוג זה, אנחנו עומדים לראות מספר מגמות שתתפתחנה בשנים הקרובות. נראה שמגפת הקורונה האיצה את התהליכים שבכל מקרה התבשלו מאחורי הקלעים. בשבילנו, הישראלים, גם דברים שלכאורה אינם קשורים למגפה, כמו חתימת הסכמים עם מדינות המפרץ הם חלק מהאסטרטגיה של ארה"ב במלחמה שכבר פרצה. להלן מספר מגמות שיש לשים לב אליהן ולבחון אותן ביתר תשומת לב:

 

בברכת עתיד טוב 

שנה טובה ובריאות לרוב

~ד~


מקורות

 

The Atlantic. May 2020. H. R. McMaster. How China Sees the World And how we should see Chi­na. https://www.theatlantic.com/magazine/archive/2020/05/mcmaster-china-strategy/609088/

MisInformation Review. June 8, 2020. Vanessa Molter & Renee Diresta. Pandemics & propa­ganda: how Chinese state media creates and propagates CCP coronavirus narratives. https://misinforeview.hks.harvard.edu/article/pandemics-propaganda-how-chinese-state-media-cre­ates-and-propagates-ccp-coronavirus-narratives/

Journal of Democracy. July 2020. Nedege Rolland. China’s Pandemic Power Play. https://www.journalofdemocracy.org/articles/chinas-pandemic-power-play-2/

The American Interest. July 17, 2020. LARRY DIAMOND. The End of China’s "Peaceful Rise.” https://www.the-american-interest.com/2020/07/17/the-end-of-chinas-peaceful-rise/

Hoover Institution Press. August 1, 2019. Larry Diamond & Orville Schell. China's Influence and American Interests: Promoting Constructive Vigilance. https://www.amazon.com/Chinas-Influ­ence-American-Interests-Constructive/dp/0817922857

·        Financial Times. December 11, 2013. David Pilling. No one is immune from Beijing’s ‘gravity machine.’ https://www.ft.com/content/32470bd8-619d-11e3-b7f1-00144feabdc0

·        The Wire China. JUNE 7, 2020. Orville Schell. The Death of Engagement. https://www.thewire­china.com/2020/06/07/the-birth-life-and-death-of-engagement/

CNN.com June 30, 2020. Helen Regan. China passes sweeping Hong Kong national security law. https://www.cnn.com/2020/06/29/china/hong-kong-national-security-law-passed-intl-hnk/index.html

The New York Times. July 1, 2020. In Hong Kong, Arrests and Fear Mark First Day of New Secu­rity Law. https://www.nytimes.com/2020/07/01/world/asia/hong-kong-security-law-china.html

China Power. October 10, 2019. China Power Team. How much trade transits the South China Sea? https://chinapower.csis.org/much-trade-transits-south-china-sea/#:~:text=The%20Unit­ed%20Nations%20Conference%20on,one-third%20of%20global%20shipping

BBCNews. July 12, 2016. Stephen McDonell. South China Sea: Tribunal backs case against China brought by Philippines. https://www.bbc.com/news/world-asia-china-36771749

Foreign Affairs. July 8, 2020. Michael Green and Evan Medeiros. Is Taiwan the Next Hong Kong? https://www.foreignaffairs.com/articles/east-asia/2020-07-08/taiwan-next-hong-kong


 
מהלכים צבאיים בים הסיני

© All rights reserved Prof. David Passig

Powered by Artvision | Truppo Websites