טורים שפורסמו באתר האינטרנט של בנק הפועלים 2000-2005

נא להכיר... תל"א ינואר 2005
תשכחו מתמ"ג. מדד שיכול לאמוד טוב יותר את שיגשוגה הכלכלי של מדינה יכול להיות כזה האומד את ה"הרגשה הטובה" של אזרחיה. אפשר להתחיל למדוד אותו בסרגלים כלכליים מקובלים ולכנותו "תוצר לאומי אושר" (תל"א).
בוקר טוב אירופה! דצמבר 2004
אחר שנים של אופוריה בדרכם הכלכלית והחברתית, האירופאים מתחילים להתעורר מחלום מתוק למציאות קשה. ייתכן והם מתחילים את הדרך לרפורמות שיבטיחו עתיד טוב יותר לקהילייה הצעירה.
בדרך לנצח את המלחמה על הטרור נובמבר 2004
בימים אלו יוצא לאור ספר חדש, מפרי עטו של איש ביון בעל מוניטין, הטוען כי הפלישה לעיראק היתה מהלך שבא כדי לא להרוס את כלכלת ערב הסעודית ובכך להסתכן בפגיעה אנושה בכלכלת העולם. הוא צופה שנותר עוד מהלך מכריע אחד כדי לנצח את המלחמה שנכפתה על העולם על ידי גורמי טרור.
העקומה השניה של כלכלת האינטרנט אוקטובר 2004
לאחרונה, המין האנושי חגג את יום הולדתה ה-35 של רשת האינטרנט. בעת לידתה, מעט מאוד אנשים יכלו לחזות את מאפייניה הכלכליים וכיצד היא תראה בשלהי שנת 2005. הפעם ננסה לחזות כיצד עשוי להתפתח אופייה הכלכלי בעוד 35 שנה.
הנמר מול הדרקון ספטמבר 2004
למעלה ממחצית האוכלוסייה העולמית מרוכזת באסיה (57%). הריכוזים הגדולים נמצאים כמובן בסין ובהודו. בימים אלו מתפרסם מחקר, שנערך ע"י אחד העתידנים היותר מוכרים בשם Marvin Cetron, המשווה את סיכוייהן של שתי הענקיות הללו להצליח טוב יותר בעתיד. הוא בחן את יתרונותיהן וחסרונותיהן והעריך מי תצא עם ידה על העליונה בעוד כ-20 שנה—מבחינה כלכלית, חברתית ופוליטית.
הזדמנויות עסקיות לא מהעולם הזה אוגוסט 2004
"בלילות הקיץ החמים..שום דבר אינו קורה…" כך דברי השיר. חוששני שהפעם משהו היסטורי קורם עור וגידים המצביע על תעשיות תיור עתידיות. אפשר כבר להתחיל לתכנן את הטיסות העתידיות שלנו? אם התוכניות העסקיות של טיסות החלל האזרחיות יתממשו, אזי תוך שני עשורים, כל אחד שיחפוץ בכך יוכל לערוך חופשות דמיוניות בבתי מלון ובטיסות שמחוץ לעולם הזה.
העתיד כבר כאן יולי 2004
כשיש כל כך הרבה בעיות גלובליות הדורשות טיפול, מישהו צריך לערוך עבורנו סדר קדימויות וחישובי עלות/תועלת. פאנל מיוחד קבע שמחלת האיידס והרעב צריכים לעמוד בראש סדר העדיפויות התקציביות בעולם
נפט - ברכה או קללה? יוני 2004
כשמחיר חבית נפט מעפיל ל- 42$, זה הזמן לשאול האם קרטל מפיקות הנפט הוא מעשה נבון מבחינה כלכלית, או שהוא פיאסקו בראש ובראשונה לעצמן. על כלכלה קלוקלת בניהול משאבי נפט
ההיגיון שבקפריזה מאי 2004
מה קורה כאשר אתה מעמיס על המוח האנושי כמויות גדולות, יותר ממה שהוא מסוגל לקלוט, של מידע פיננסי? ומה אפשר ללמוד מזה על חיזוי כלכלי?
יעדי גלובליזציה בישראל אפריל 2004
בחודש האחרון התפרסם מדד הגלובליזציה לשנת 2004. ישראל יורדת שלושה מקומות ביחס לשנה שעברה. היכן נקודות התורפה של מדינת ישראל? ומה צריך וניתן לעשות כדי להמשיך ביעילות את מגמות הגלובליזציה שישראל נתונה בהם?
הלקח שצריך ללמוד מגרמניה מרץ 2004
משהו מאוד מוזר מתרחש בכלכלה השלישית בחוזקה בעולם. הם לא מצליחים לערוך רפורמות דרושות כדי להבריא את כלכלתם. נראה שהם גם לא יצליחו עד לשנת 2008. מה ניתן ללמוד מזה לגבי מדיניותה הכלכלית העתידית של מדינת ישראל?
עסקי קופים! פברואר 2004
מה הקשר בין אמונות מיסטיות לתחזיות כלכליות מהימנות? שנת הקוף הסינית מרמזת שיש משהו באמונות מיסטיות כאלה.
פרדוקס הקידמה ינואר 2004
מדוע מצבנו הכלכלי, בסך הכול, הרבה יותר טוב משהיה לפני עשור או שניים ובכל זאת התחושה היא שהמצב רע.
ארבע ממעצמות-העל הכלכליות של העתיד דצמבר 2003
תרשמו בפניכם את ראשי התיבות הבאות – The BRICs. אלו כנראה יהיו ארבע מתוך ה-G6 של כלכלות העולם בעוד 50 שנה – ברזיל, רוסיה, הודו וסין. רק יפן וארה"ב יישארו ברשימה מבין הגדולים של היום.
בועה ענקית מאיימת על עתיד הכלכלה העולמית נובמבר 2003
כולם עסוקים בבעיותיה של הכלכלה האירופית או האמריקאית. אך בועה כלכלית בסדר גודל שהחברה האנושית לא ידעה כמותה עומדת להתפוצץ ולהשאיר אדמה חרוכה בכל רחבי תבל.
להתראות לאימפריה האמריקאית! אוקטובר 2003
ספר, העומד לצאת בקרוב, מפרי עטו של היסטוריון צרפתי עתיר יוקרה מנסה לתאר כיצד הכלכלה האמריקאית במסלול התרסקות בלתי נמנע.
חשיבה ארוכת טווח משתלמת ספטמבר 2003
לחשוב "ארוך טווח" זו ממש אמרת גנאי בתרבות הישראלית. יש לנו הרבה מה ללמוד בסוגיה זו. הנה דוגמא לחשיבה ארוכת טווח שבימים אלו היא נותנת פירות יפים לתאגיד מוצרי האלקטרוניקה הגדול ביותר בעולם.
אינדקס העתיד אוגוסט 2003
הרבה מומחים מנסים להעריך מגמות בתחומים שונים של העתיד. אך מדד חדש שמתפרסם לאחרונה מנסה לשרטט תמונה כללית יותר בסוגיית עתידו של המין האנושי בעשור הקרוב. הנתונים מצביעים על שתי חלופות הפוכות—העתיד בטווח הזה עשוי להיות קצת יותר טוב או לחילופין הרבה יותר גרוע. זה תלוי בשני תרחישים הקשורים גם למדינת ישראל.
מלחמת קואליציות של אזורי סחר חופשיים יולי 2003
מלחמת עיראק מניעה תהליך חיובי של הרחבת אזורי הסחר העולמיים. התחרות הסמויה והגלויה בין אירופה לארה"ב יכולה להניב פירות טובים לכלכלת העולם ולישראל.
דיפלציה...חלום בלהות או חלון הזדמנויות יוני 2003
משהו חשוב מאוד מתרחש בכלכלה האמריקאית שמעורר תמיהות בדבר מהלך אסטרטגי נוסף כנגד האירופאים ובעד התאוששות כלכלית עולמית.
הכלכלה העולמית אחרי המלחמה בעיראק מאי 2003
המלחמה בעיראק תמה רשמית. הגיעה העת להעריך את מצב הכלכלה העולמית כדי לזהות לאן פניה מועדות. מחיר המלחמה יורגש עוד שנים רבות. אירופה ואסיה לא תוכלנה להתניע את הכלכלה העולמית והאחריות תיפול שוב על ארה"ב.
לידתה של קהילת הרווחה אפריל 2003
אחר שגורלה של מדינת הרווחה נגזר, צריך להתחיל לעסוק באלטרנטיבות. הנה מודל אחד מני רבים שיכול להוות תחליף למדינת הרווחה.
מותה של מדינת הרווחה מרץ 2003
הפוליטיקאים ינסו להאריך את חייה של מדינת הרווחה אך המגמות הן ברורות—גורלה כנראה נגזר על אף כל המאמצים לערוך בה הנשמה מלאכותית.
עתידו של משק האנרגיה העולמי ללא מלחמה בעיראק פברואר 2003
אם לא תפרוץ מלחמה בעיראק, משק האנרגיה העולמי עומד בכל מקרה בפני תהפוכות בעלות השלכות כלכליות רחבות היקף על המאה ה-21.
עתידו של האיחוד האירופי ינואר 2003
הרבעון הראשון של שנת 2003 ייזכר כתקופה הקריטית שעיצבה את עתידו של האיחוד האירופי. מה מונח על כף המאזניים, ומהם האתגרים שנכונו לאירופאים?
עתידה הכלכלי של רוסיה אחר מלחמה בעיראק דצמבר 2002
רוסיה עלולה להיות המפסידה הגדולה ממלחמה בעיראק. מה גודל הסיכון ומה יכולה רוסיה לעשות כדי להתחמק מגורלה.
מי תהיינה המדינות שיובילו בכלכלת המאה ה-21 נובמבר 2002
בימים אלו הולכת ומתעצבת מפת השחקנים הראשיים בכלכלה העולמית של המאה ה-21. מורה נבוכים למהלכים גיאו-כלכליים שמאחורי החדשות סביב המתקפה על עיראק.
ההשלכות המגה-כלכליות של מלחמה בעיראק אוקטובר 2002
כמה תעלה מתקפה על עיראק? מי ירוויח ומי יפסיד ממנה? ערב הסעודית ורוסיה יקצרו את הקופון הגדול ואילו אירופה תשלם בירידה הגבוהה ביותר ברמת החיים.
ההגמוניה הכלכלית האמריקאית בסימן שאלה ספטמבר 2002
התחזית מתגשמת ובורסות העולם מתחילות לעבור את התשואה של הבורסה בארה"ב. מה יהיו ההשלכות הכלכליות של המלחמה בטרור העולמי על מגמה זו?
דיסנילנד עם גזר דין מוות אוגוסט 2002
כמה אמת יש בנתוני הכלכלה הסינגפורית? רגע חושבים...
הכוח המניע של הכלכלה הישראלית העתידית יולי 2002
אם נשים לב לכוחות המניעים את הכלכלה הישראלית אפשר לחזות צמיחה כלכלית מבטיחה.
עצות כלכליות עתידיות בחינם יוני 2002
זה היה רק עניין של זמן עד אשר יתברר שכלי-המדידה הכלכליים שלנו לא מדויקים, שאינם מתארים נכוחה תופעות כלכליות, וגרוע יותר – שמשקרים אותנו. אנחנו העתידנים דיברנו על כך זה שנים, אבל, אנשים סירבו להקשיב.
מקצועות המחר מאי 2002
אין זמן טוב יותר לחשוב על הסבה מקצועית מאשר בזמנים כלכליים קשים. בתקופת שפל זו בה חברות מפטרות עובדים טובים והעתיד הכלכלי של רבים לוט בערפל, הנה רשימה של כותרות למקצועות חדשים שיש בכוחם להעיר את הפוטנציאל החבוי בתוכנו. זו ההזדמנות להתוודע למושגי תעסוקה חדשים.
מדד השחיתות והשוחד אפריל 2002
מדד השחיתות והשוחד (Corruption & Bribery Index)מנסה לחשוף את פרצופם המכוער של 91ממשלות בעולם כדי להעניק בידי הציבור כלים להלחם בתופעה עתיקת יומין זו. ישראל, לא תאמינו שוב, מופיעה באותו מיקום כמו ארה"ב.
מדד ה"אטימות" מרץ 2002
מדד האטימות (OpacityIndex) יכול להדריך מעצבי מדיניות ואנשי עסקים בתהליכי קבלת החלטות המשפיעות על צמיחה כלכלית.
מדד ה"גלובליזציה" פברואר 2002
כולם מדברים על גלובליזציה, אבל אף אחד עדיין לא ניסה למדוד את ההיקף שלה.
היזהרו מבנקאות פירטית עתידית ינואר 2002
בתחילת נובמבר 2001, כ-30 מדינות, כולל מדינות שיש להם מערכות פיננסיות הידועות כגן עדן למשתמטי-מס, כמו שוויץ וליכטנשטיין, הסכימו להקשיח את חוקי הבנקאות שלהם ואף להקפיא חשבונות שהוחשדו בסיוע לטרור.
זכויות הפרט בבנקאות עתידית דצמבר 2001
אחר ה-11 בספטמבר, נדרשים בנקים ברחבי תבל לסרוק את מאגרי הלקוחות שלהם ולבחון סוגי טרנסאקציות העלולות להעיד על תמיכה בפעילות טרוריסטית. ממשלת ארה"ב הבהירה שאין זו בקשה בלבד אלא תביעה שמי שלא יעמוד בה יינקטו נגדו "צעדים".
מתקפת הטרור הבאה – טרור כלכלי וטכנולוגי? נובמבר 2001
כולם עסוקים במתקפת האנטרקס. האם יכול להיות שזו הסחת דעת שמישהו מנסה לעשות לכולנו? אם כן, מהי המטרה הבאה של מתקפת הטרור העולמית? האם אפשר לזהות אותה? ומה ההגיון מאחריה? למתקפה זו עומדות להיות השלכות כלכליות וטכנולוגיות מרחיקות לכת.
מה עומד להתחדש בכלכלה החדשה? אוקטובר2001
הכלכלה העולמית מסיימת עשור של הזדמנויות עסקיות מסוג אחד ומתחילה שלב בו ההשקעות ינותבו לכוון אחר. שני דברים עיקריים התרחשו בתחילת שנות התשעים אשר יצרו את האווירה לה קראנו "הכלכלה החדשה". האחד, בריה"מ--המעצמה השניה בגודלה בעולם, התמוטטה במהירות ובמפץ גדול. והדבר השני, הכלכלה השניה בגודלה בעולם--זו של יפן--נכנסה למיתון עמוק שאין זו בלבד שאין היא מצליחה לצאת ממנו, אלא, שיש סימנים רבים לכך שזה עלול לקחת לה עוד מספר שנים לא מועט כדי להתאושש. באווירה זו, נולדה לה "הכלכלה החדשה".
ההשקעה המבטיחה הבאה ספטמבר 2001
שתי קטגוריות בלבד של השקעות במניות ערך טכנולוגיות מניבות תשואה החורגת מעבר לגבולות המקובל. השקעות בטכנולוגיות פורצות דרכים בלתי מובנות ובלתי צפויות, והשקעות "מסוכנות" הנראות "טיפשיות" בעת ההשקעה.לפי הסטנדרט הזה, זו העת להזדמנות מרחיקת לכת לאלה המחפשים להשקיע בטלקומוניקציה.
תחיית המתים של הדוט קום אוגוסט2001
בשעת הכתיבה של הדברים הללו, כולם משוכנעים במותן של חברות ה-dot.com. אני מדגיש את המונח "בשעת הכתיבה" כי תוך זמן קצר יש שיתחילו לפקפק בזה. עתה, לפחות, עדיין כולם משוכנעים שזה פרק בכלכלה העולמית שלא ישוב. יש אפילו המרחיקים לכת לאמר שחברות ה-.com נכנסו לשלב המכונה בפיהם "הרס יצירתי" (Creative Destruction) בו החלשים מתאבדים כדי להשאיר מרחב לחזקים לשרוד. רישמו לפניכם: תחיית המתים שלהן קרבה. לאמיתו של דבר, מסופקני אם בכלל מתו.
מתי הצמיחה הכלכלית תסתחרר לקצב גידול מהיר? יולי 2001
האם אפשר לצפות שמדדי הצמיחה הכלכליים בעולם ישקפו את קצב ההתפתחות בתחומי חיינו האחרים, ומה יהיה אותו גורם שיכניס את הצמיחה לסחרור מואץ?
תעשיות רוחניות יוני 2001
מדע חדש רוקם עור וגידים בימים אלו ושמו Neurotheology. מה יהיו ההשלכות העסקיות שלו? כיצד הוא יכול להוסיף צבע לאפיקים עסקיים נושנים. מדענים בתחום חדש זה מחפשים את הבסיס הביולוגי לחוויות הרוחניות.
מעט הם הספרים אשר עוד לפני שהם יוצאים ממכבש הדפוס הם מתפרסמים ומכים גלים ברחבי תבל. על ספר כזה ברצוני להקדיש את הטור הפעם. עוד מעט וספרו הבא של Ray Kurzweil יהפוך לשיחת היום. לפניך הרעיון המרכזי שקורצוויל שוקד בימים אלו לפרוש בספרו אשר כנראה יראה אור בשנה הבאה. כותרת הספר כפי הנראה תהיה: The Singularity is Near.
מיקרו-תשלומים אפריל 2001
האם אפשר להציל את אתרי התוכן ברשת? כן! לא נגזר עליהם לגווע בגלל הפסדיהם.
מהיכן יבואו הסטרטפים העתידיים? מרץ 2001
האווירה בימים אלו היא שאנו בפיתחה של תקופה חדשה במדע ובטכנולוגיה. אין שבוע בו אנו לא מתבשרים על פריצות דרך בתחומים מדעיים רבים. לא מעט אנשים, לכן, שואלים: מה כדאי ללמוד באוניברסיטה, מה יהיו בעתיד התחומים הלוהטים בתעסוקה, איך אפשר להכשיר את ילדנו לקראתם, היכן כדאי להשקיע, ועוד. על מנת ולו רק להתחיל להשיב על שאלות מסוג זה, צריך לנסות לזהות את המגמות של המדע עצמו, כי ממנו יגזרו אח"כ התעשיות והעיסוקים וכמובן גם ניירות הערך המבטיחים.
האתרים שלי ברשת ממלאים עבורי מטלות רבות—החל מנוכחות ב-cyberspace ועד לכלי-עזר בהוראה. ניתן להתוודע דרכם לתחום עיסוקי, לקרא את המאמרים והספרים שפרסמתי, להוריד את המצגות של הרצאותיי, וגם לשמוע את המוסיקה האהובה עליי (ניגון ה-DNA).
הדור הבא של ה-Napsterism ינואר 2001
סוף סוף מתחילים לראות את הפוטנציאל האמיתי של הרשת. הנה לכם סיכום ביניים על נפסטריזם ודוגמא מהדור הבא של כלי-השיתוף העומדים בפתח (Peer-to Peer Sharing Tools).
כבלים או DSL: מה כדאי יותר ממבט עתידי? דצמבר 2000
אז זהו, המרוץ החל. האישורים הראשוניים ניתנו, ותוך זמן קצר נוכל מרביתנו לקבל שירותי אינטרנט בפס רחב. שלש תשתיות יבקשו בימים הקרובים להושיט את ידן אלינו בכדי שנבחר בהן—תשתיות האלחוט למינהן, תשתיות הכבלים, ותשתיות הטלפוניה. הבה נבחן במה כדאי לנו לבחור כיום.
מבדיון למציאות נובמבר 2000
אין זה סוד שלפעמים המציאות עולה על כל דמיון. אך מעולם לא שמענו שכותב סיפור בדיוני יתרגם את דמיונו הפרוע למציאות. הנה לכם סיפורה של חברה אינטרנטית שתמחיש לכולנו מדוע חשוב לעסוק בספרות בדיונית ויותר מכל מדוע חשוב לעצב חזון פרוע של מוצרים ולרתום את משאביך כדי לממשו.
המהפכה הצהובה! העתיד הכלכלי והחברתי של סין אוקטובר2000
הצבע הצהוב במסורת הסינית היה צבע הקיסרים בלבד. אוי לו לאותו אחד אשר היה נתפס לובש בגדים ועליהם פסים או ציורים צהובים—ראשו היה נערף בו במקום. זו כנראה אחת מאותן סיבות שהסינים מכונים "הצהובים". רבים חושבים כי הצהובים הם הכוח העולה של המאה ה21-. יותר ויותר ישראלים מנהלים יחסים עסקיים עם הסינים וקשה שלא להתרשם שאכן הם כוח עולה. הנה רשמים מביקור בכנס מחשבים בסין ומספר מגמות כנגד אמיתות זו לכאורה.
קצב ההתפתחות הטכנולוגית ספטמבר 2000
מספר טכנולוגים מושבעים החלו לאחרונה לפזר ספקות לגבי עתידו של המין האנושי אם וכאשר הוא ימשיך לפתח את הטכנולוגיות שלו בקצב ובכוון בו הם נעים עתה. הבה נארגן את הנתונים הידועים לנו על קצב השינויים הטכנולוגיים כדי שלא נגיד "לא ידענו". ונסיים בטענה מדוע עתידו של המין האנושי נראה מבטיח יותר מהגל העכור העובר על כמה הוגים בתחילת המאה העשרים ואחת.
מחשבים שרואים ומרגישים אוגוסט 2000
אחת הסוגיות העומדות על סדר היום הציבורי בעקבות פסק הדין שפסק השופט כנגד מיקרוסופט היא האם ביתורה לשניים של מיקרוסופט יתרום או יעכב את התפתחותם של חידושים טכנולוגיים בעתיד. מעולם לא הבנתי את הנחת היסוד של אלה הטוענים שפסק הדין יאט, אם לא יעכב לחלוטין, את היוזמות והרעיונות החדשים מלבקוע. הנה לכם דוגמא של רעיון טכנולוגי שמיקרוסופט במבנה שלה כיום יכולה אך להרוג, וחבל.
מחוברים יותר או מנוכרים יותר? יולי 2000
מה באמת עושה השימוש האינטנסיבי ברשת האינטרנט למרקם החברתי היומיומי של כולנו? האם אנחנו הופכים חברותיים יותר בגלל הנגישות שטכנולוגיות האינטרנט מעניקות לנו כיום ועוד יותר יעניקו לנו בעתיד? או האם הם מנתקות אותנו מהקרובים לנו? תתפלא/י לשמוע, המחקר האחרון מצביע על כך שהרשת תומכת ביחסים חברתיים ומחזקת קירבה משפחתית.
כיצד ייראה (אולי) יום הולדת ה- 100 לאינטרנט? יוני 2000
ההיסטוריונים מצביעים על לידת האינטרנט לפני כ- 30 שנה (ARPANET) ויש אף המרחיקים עד 50 שנה (SAGE). סביר לכן להניח כי ניתן למצוא רמזים כיצד תראה רשת האינטרנט בעוד כ- 30 ואף 50 שנה בפרוייקטי המחקר הגדולים של האינטרנט כיום. הבה נציץ בחזון הנרקם בפרוייקט אשר יעצב כנראה חלק מחוויית האינטרנט של כולנו בעתיד הרחוק.
אנה אני בא עם אננובה? מאי 2000
קשה כיום להתרגש ממוצרים חדשים באינטרנט. יש מאתנו המתהלכים זה כמה חודשים בתחושה כי כל מוצר או שרות המכריזים עליו כחדש אינו חדש כלל. "היינו בסרט הזה כבר" אנו אומרים. אך הנה משהו שמעורר את תחושת ההתפעמות מחדש, ובהזדמנות זו גם אציג בפניכם תחום מעניין בעולם המחשבים שילך ויתפוס מקום חשוב בתודעת המפתחים והמשתמשים בשנים הקרובות.
כיצד ייראה הדור הבא של עזרי האינטרנט? דצבמבר 1999
היכן שלא תפנה בימים אלו תמצא מאמרים העוסקים בעתיד האינטרנט. אין כתב-עת או פרשן המכבד את עצמו ואת קוראיו שלא משקיע סדרה של מאמרים בסוגיה זו. הבעיה היא, וזאת יודעים רק מתי המעט שאמונים על טכניקות חיזוי, שבשלב זה בהתפתחותה של רשת האינטרנט בלתי אפשרי, כמעט, להעריך את המגמות במידה גדולה של בהירות. כמעט, אמרנו, אם ניתן לחזות הרי שרק את העתיד המיידי ותו לא. אז אם זה מעניין אותך, בוא תציץ בדור הבא—שנה אחת בלבד—של העזרים שאתה ואני נוכל להוריד בחינם מהרשת שישנו את חווית האינטרנט כפי שהיא מוכרת לך כיום.
אלו טכנולוגיות הצרכן יעדיף? נובמבר 1999
אנחנו עומדים בסופה של תקופה בה הטכנולוגיה המבוקשת ביותר היא זו אשר מספקת לנו מידע רב. ככל שמערכות מחשב וטלקומוניקציה מספקות לנו מידע רב יותר, אינטליגנציה חכמה יותר ובאינטגרציה מלאה יותר כך הצרכן יפנה לכוון מוצרים המעניקים לו את מה שהאוטומציה לא מסוגלת לספק לו: רגשות, דמיון, מיתוס ופולחן. שפת התחושות תשפיע על דפוסי הצריכה של הטכנולוגיות שנעדיף ולא איכותם או האפשרויות שהן מעניקות.
יותר אל תגיד: לא ידעתי! אוקטובר 1999
אם אתה חושב שאתה כבר יודע מה אפשר לעשות דרך האינטרנט, תקרא על שני המוצרים הבאים ותראה מה שבאמת האינטרנט צריך להציע, וזו רק ההתחלה.
הסחר האלקטרוני עובר ל"זמן-אפס" ספטמבר 1999
"זמן-אפס" פירושו היכולת להגיב בו בזמן, ולהעניק ללקוח שלך ערך נוסף בכל הזדמנות. זה מה שהאינטרנט יוכל להעניק לעסקים בעתיד. התוצאה כבר כתובה על הקיר--מושג הזמן עצמו והיחסים בין ספק ללקוח ישתנו ללא הכר בעתיד הקרוב.

News from the future

The FREE Club of Amsterdam Journal appears 10 times per year and sent by email

read more

שיפור האיי-קיו בעזרת טכנולוגיות 19 ביוני 2017 ביה"ס להדרכה צה"ל

read more

Upcoming events with future oriented topics by date

read more

תבונת המונים וחקר העתיד 12 במרץ 2012 אוני בר אילן

read more

Sign in to mailing list

© All rights reserved Prof. David Passig

Powered by Artvision | Truppo Websites